مستند شهید اکبر طهماسبی

مستند شهید اکبر طهماسبی

تاریخ ثبت : 1399/3/25


"شهيد اكبر طهماسبي" فرزند حسن در روز هشتم مردادماه سال 1342 در كرج ديده به جهان گشود. وي پس از سپري نمودن دوران كودكي در آغوش گرم خانواده در سن7 سالگي جهت كسب علم و دانش به مدرسه رفت و تا كلاس سوم راهنمايي تحصيل نمود  و بهد از آن به كار مشغول شد. وي با فرا رسيدن زمان خدمت سربازي به خدمت مقدس سربازي رفته و در زمان خدمت مجروح شد و در جبهه وي معاف گرديد.

وی پس از اتمام مدت سربازي در كارخانه ايران خودرو مشغول به كار شد و در اين مدت چند بار به طور داوطلب به جبهه رفت و پس از مدتي از كارخانه بيرون آمده و در مغازه پدرش مشغول به كار شد. تا اينكه ینجم اسفند 64 از طريق سپاه به جبهه اعزام گرديد كه پس از يك و نيم سال حضور در منطقه در تاريخ هیجدهم اردیبهشت 65 در منطقه عملياتي فكه به درجه رفيع شهادت نائل گرديد.
"وصیت نامه شهید گرانقدر اکبر طهماسبی"

بسم الله الرحمن الرحيم

الذين آمنوا و هاجروا و جاهدوا فى سبيل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عند ا...

آنان كه ايمان آوردند و از وطن هجرت گزيدند و در راه خدا با مال و جان خويش جهاد كردند نزد خدا مقام بلندى دارند .

من به خاطر عشق به خدا و رسيدن بيشتر به او در راهش قدم گذاشتم و هر كس كه عاشق او باشد بايد آماده هر نوع فداكارى باشد . اگر چه خون من در اين راه جارى مى شود و بس سعادت و افتخار است چرا كه با ريختن اين خونها است كه اسلام زنده مى ماند و به همين علت از صدر اسلام تا كنون زنده مانده است از همين خونها است كه صدها جوانه ديگر مى رويد. بايد خون داد تا قرآن پاينده بماند.

برادران ، اگر می خواهيد كه از شهيد تجليل كنيد بايد دنباله رو راهش باشيد و علت شهادتش را بيابيد . من به خاطر اين شهيد می شوم كه اسلام پيشرفت كند و تمام كشورهاى تحت سلطه ( قدرتها) و مستضعفين جهان را نجات دهد تا اسلام پرتو خود را بر تمام جهان بيفكند و قدس عزيز را از چنگال استبدادگران رها گردد. در تمام كارها به ياد خدا باشيد او را لحظه اى از ياد مبريد زيرا تنها هدف ما اوست و اوست كه ما را در همه حال پيروز مى كند دعا و نيايش او را فراموش نكنيد. امام را هرگز تنها نگذاريد كه ما با وجود او چنين استواريم تنها تقاضايی كه از برادران دارم اين است كه شهيد را وسيله تبليغات خويش قرار ندهند چون شهيد به خاطر خداست نه به خاطر تبليغات گروهی .

برادران ، سنگر مدرسه را هرگز رها نكنيد كه مهمترين سنگر داخلی است چرا كه مهمترين راه نفوذ منافقين ضد اسلام ( مدرسه ) است درس مهمترين راه پيشبرد كشور اسلامى است بى اهميت جلوه ندهيد . در اين موقعيت زمان خيلى دلم مى خواست كه درد دل با پدر و مادر عزيز خود بكنيم متأسفانه آنها به رحمت خداوند تبارك و تعالى پيوستند.

در اين صورت با برادر و خواهر عزيز خود سخنى مى گويم و شما اى برادر و خواهر عزيز شما نيز اگر از من ناراحتى ديده ايد اميدوارم مرا ببخشيد اگر در طول زندگانى از من به شما آزارى رسيده است انشاءالله عفو مى كنيد و در اين صورت هرگز نخواهم توانست از سر پل صراط بگذرم و اميدوارم از ته قلب مرا بخشيده باشيد ( انشاءالله ) يك پيام ولى من كوچكتر از آنم كه به شما پيام بدهم ، اگر مى خواهيد در روز جزا راحت محاكمه شويد و رو سفيد باشيد فقط به احكام امام كه احكام قرآن هستند عمل نماييد بدون هيچ شك و شبه اى زيرا كه امام يك رهبر است رهبر آگاه و صديق ونايب بر حق امام زمان مى باشد و اطاعت از او واجب است و بدانيد اطاعت از او يعنى بهره بردن از دنيا و آخرت به اميد هر چه زودتر فرا رسيدن ظهور امام زمان .

برادر و خواهر ديگر شما را نمى بينم اما غم ندارم سرتا سر وجودم را شوق فرا گرفته است . قلم به تندى آنچه را كه از قلبم بيرون مى آيد بروى كاغذ مى آورم مى دانيد چرا ؟ چون مى دانم كه راهى را كه انتخاب كرده ام راهى است راست و انتخابش آگاهانه بود انتخابى قلبى و درونى راهى است بسوى معبودم بسوى معشوقم بسوى خالقم كه او مى گويد : انا الله و انا اليه راجعون ، ما همه از خداييم و بسوى او باز مى گرديم و چه خوب است اين بازگشت انتخاب خود انسان باشد. و با رضايت برادر و خواهر خود اگر خداوند سعادتى نصيبم فرمود و اين سعادت را داشتم كه شهيد شوم و اين شهادت چه خوب است شهادت چه شيرين چه با معنى است و شهادت چه زيباست .

خدايا پروردگار شهادت را نصيبم كن كه عاشق شهادت هستم . خدايا آن شهادتى كه در آن دنيا پيش تو ارزش دارد نصيب من برگداند . قسم خورده ام كه به خاطر خداى تبارك و تعالى آن قدر بعثى بكشم كه خسته شوم و خود از پاى بيفتم. برادر و خواهر عزيزم اگر شهيد شدم دلم مى خواهد هرگز بر شهادت من نگرييد و شيون نكنيد زيرا من امانتى بودم از طرف خداوند پيش شما و شما امانتدار بوديد اما اميدوارم كه شهادت من باعث خوشحالى و افتخارتان گردد و شما نيز اجرى عظيم نصيبتان شود پس دليلى ندارد.

اين اجر را ضايع نكنيد، بدانيد؛ من هديه اى بودم از طرف شما به خداوند اما همانطورى كه در امانتدارى كوشيده ايد، دلم مى خواهد از خون شهيدان نيز حفاظت كنيد. اى خانواده عزيز مبادا روزى رسد از خون شهدا، ضد انقلاب بر عليه اين انقلاب استفاده كند. برادر و خواهر عزيزم من آگاهانه و آگاه اين راه را انتخاب كردم و خود را فداى اين انقلاب شكوهمند اسلامى كردم تا تمامى قوانين اسلامى پايدار بماند، امت شهيد پرور قهرمان همانگونه كه اسطوره مقاومت، شهامت و شجاعت امام عاليقدر خمينى سازش ناپذير فرمودند : ما در اين جنگ پيروزيم . و اين براستى درست وعده خداوند است . اما هدف تمام شهيدان اين بود كه اسلام و قرآن زنده بماند و پايدار . اما چگونه ؟ فقط با اطاعت از ولايت فقيه عاليقدر امام خمينى و نيز بدانيد آن منافقانى كه در انقلاب نقش نداشته اند و هم اكنون سنگ انقلاب را به سينه مى زنند و براى اين انقلاب اشك تمساح مى ريزند و عده اى علنا به اين انقلاب ضربه مى زنند خون شهيدان هم كه چون كفى پوچ با امواج خود آنها را بروى آب خواهد آورد و بزودى تمامى آنها نابود خواهند شد و اين امت قهرمان پيروز بزودى كار آنها را يكسره خواهد كرد . اما ملت قهرمان وشهيد پرور هوشيار باشيد همانطور كه بوده ايد و هستيد آنهايى كه دم از خلق مى زنند ولی براى مقام كار مى كند، بگوييد؛ اين خلق كجاست؟ اگر در ايران است پس چرا انفجار توليد نمى كند چرا نمى آيد در جبهه ها خود را فداى اين انقلاب و مملكت كند پس بدانيد آنها (منافقين ) از كفار بدترند و كسانى كه در خط امام و پيروى از آن خط هستند، پيروزند و هر كس كه از خط امام خارج شود از خط اسلام منحرف شد و بايد يا هدايت يا نابود شود. ضمنا اگر مى خواهيد من روحم شاد باشد برادر عزيز به جبهه برود تا راه شهيدان را ادامه دهد چون هر پرچمى كه ازسردارى بيفتد ديگر بايد او را بگيرد تا به اين صداميان بفهماند كه اسلام يعنى چه و اسلام چه عظمتى دارد كه اين رزمندگان با چه شجاعتى به جبهه مى روند.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته                                  مشاهده مستند شهید اکبر طهماسبی: